Eaton 9E 6Ki
UPS - 4800 Watt - 6000 VA
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 6 kVA |
| Udgangseffekt | 4800 W |
| Indgående driftsspænding (min.) | 176 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 276 V |
| Indgangsfrekvens | 45/66 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Strøm (maks.) | 82 A |
| Effektivitet | 93% |
| Støjniveau | 55 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | Terminal |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| RS-232-porte | 1 |
Batteri
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 5 min. |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Produktfarve | Sort |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Safety regulation & standards
| Sikkerhed | IEC/EN 62040-1 |
Godkendelser
| Certificering | IEC/EN 62040 -2, CE, CB |
Vægt & størrelser
| Bredde | 262,4 mm |
| Dybde | 612,9 mm |
| Højde | 708,5 mm |
| Vægt | 68 kg |