Conceptronic Zeus
UPS
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 2 kVA |
| Udgangseffekt | 1800 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 220 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Strøm (maks.) | 10 A |
| Effektivitet (ECO mode) | 95% |
| Indgående strømfaktor | 0,99 |
| Udgående strømfaktor | 0,9 |
| Crestfaktor | 3:1 |
| ECO-tilstand | Ja |
| Nødstrøm Off (EPO) | Ja |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overbelastning, Kortslutning |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Erstatningsbatteri, Fejl, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | Type F |
| AC udgange, antal | 4 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| USB porttype | USB Type-B |
| RS-232-porte | 1 |
| Nødslukning (EPO) stik | Ja |
Batteri
| Batterispænding | 12 V |
| Opladningstid for batteri | 4 t |
| Koldstart | Ja |
| Batterikapacitet | 9 At; 108 Wh |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Kølingstype | Aktiv |
| Indbygget ventilator | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 90% |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Indgangsstrømkabel, RS-232, USB kabel |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 151 mm |
| Dybde | 394 mm |
| Højde | 225 mm |
| Vægt | 17,1 kg |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8504406090 |
| Pallens bruttobredde | 120 cm |
| Pallens bruttolængde | 100 cm |
| Pallens bruttohøjde | 126 cm |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 241 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 510 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 313 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 17,6 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |
| Oprindelsesland | Kina |