Conceptronic
UPS
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 1 kVA |
| Udgangseffekt | 600 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 220 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Kortslutning |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Fejl, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
| Automatisk genstart | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | Type F |
| AC udgange, antal | 2 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| USB porttype | USB Type-B |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
Batteri
| Batterispænding | 12 V |
| Batteri genopladningstid (90 %) | 8 t |
| Batterikapacitet | 7 At; 84 Wh |
Design
| Formfaktor | Kompakt |
| Produktfarve | Sort |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Udgangseffektkabel, USB kabel |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 96 mm |
| Dybde | 286 mm |
| Højde | 138 mm |
| Vægt | 5,19 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 161 mm |
| Pakkedybde | 357 mm |
| Pakkehøjde | 215 mm |
| Pakkevægt | 5,5 kg |
Logistik data
| Produkter pr. palle | 48 stk |
| Pallens bruttolængde | 80 cm |
| Pallens bruttohøjde | 2,21 m |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8504402000 |
| Pallens bruttobredde | 120 cm |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 179 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 377 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 240 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 5,8 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |
| Oprindelsesland | Kina |