APC Back-UPS BE850G2-FR
UPS - 520 Watt - 850 VA
Funktioner
| UPS topologi | Standby (offline) |
| Output strømkapacitet (VA) | 0,85 kVA |
| Udgangseffekt | 520 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 220 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Indgangsfrekvens | 47/63 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Uddgående frekvens | 47/63 Hz |
| Strøm (maks.) | 6 A |
| Overspænding energivurdering | 310 J |
| Effektivitet | 80% |
| Støjniveau | 45 dB |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner mod strømstød | Digital Subscriber Line (DSL) |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | Type E |
| USB-port | Ja |
| USB porttype | USB Type-C |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T |
| SmartSlot | Ingen |
| SmartConnect port | Ingen |
Batteri
| Batterilevetid (maks.) | 5 År |
| Opladningstid for batteri | 16 t |
| Udskiftningsbatteri | 1 |
Design
| Formfaktor | Kompakt |
| Kabellængde | 1,83 m |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -15 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Ikke-drift højde | 0 - 4500 m |
Emballage indhold
| Ledelseskort inkluderet | Ingen |
| Brugervejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, EAC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 130 mm |
| Dybde | 365 mm |
| Højde | 120 mm |
| Vægt | 4,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 186 mm |
| Pakkedybde | 441 mm |
| Pakkehøjde | 190 mm |
| Pakkevægt | 5 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |