Qoltec
UPS - strømfaktor 1.0, LCD, EPO, on-line - 6000 Watt - 6000 VA
| Enhedstype | UPS - ekstern |
| Farve | Sort |
| UPS-teknologi | On-line |
| Indgangspænding | AC 110-300 V |
| Med frekvens | 50/60 Hz ± 0.05Hz |
| Margen til Indgangspænding | ± 5% |
| Udgangspænding | AC 220-240 V 50/60 Hz |
| Strømkapacitet | 6000 Watt / 6000 VA |
| Bølgeform udgang | Sinewave |
| Overspændingsafledning | Ja |
| Strømfaktor (PF) | 1.0 |
| Antal | 16 |
| Forsynet spænding | 12 V |
| Kapacitet | 7 At |
| Run Time (op til) | 483 min. ved 100 Watt ¦ 241 min. ved 200 Watts ¦ 161 min. ved 300 Watt ¦ 96 min. ved 500 Watts ¦ 48 min. ved 1000 Watts |
| Transfertid | 0 ms |
| Grænseflade til fjernstyring | RS-232, USB, RJ-45 |
| Interface | 1 x administration (RS-232) - 9-pin D-Sub (DB-9) ¦ 1 x administration (USB) - 4 pin USB Type B ¦ 1 x EPO (emergency power off) ¦ 2 x administration - RJ-45 |
| Ekspansionsåbninger | 1 (total) / 1 (fri) x SNMP |
| Medfølgende ledninger | RS-232 kabel |
| Egenskaber | 2 indbyggede køleblæsere, LCD-skærm, overbelastningsbeskyttelse, kortslutnings beskyttelse, overspændingsbeskyttelse, højspændingsbeskyttelse, lavspændingsbeskyttelse, dobbelt konvertering |
| Overensstemmelsesstandarder | RoHS |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 20 - 95% RH (non-condensing) |
| Lydudbredelse | 50 dB |
| Bredde | 45.5 cm |
| Dybde | 19 cm |
| Højde | 61.2 cm |
| Vægt | 50.6 kg |
| Bredde ved forsendelse | 60 cm |
| Dybde ved forsendelse | 31 cm |
| Højde ved forsendelse | 69 cm |
| Vægt ved forsendelse | 55.8 kg |