DIGITUS DN-170094
UPS - 2500 Watt - 1500 VA - 9 Ah
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 1,5 kVA |
| Udgangseffekt | 1500 W |
| Indgående driftsspænding (min.) | 208 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Strøm (maks.) | 10 A |
| Effektivitet | 93% |
| Effektivitet (ECO mode) | 98% |
| Strøm faktor | 1 |
| Nødstrøm Off (EPO) | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
Batteri
| Batterikapacitet | 9 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Antal understøttede batterier | 3 |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 4 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 12 min. |
| Batteri genopladningstid (90 %) | 4 t |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 20 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 1500 m |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
| Kabler inkluderet | RS-232, USB kabel |
| Brugervejledning | Ja |
Safety regulation & standards
| Sikkerhed | IEC/EN62040-1,IEC/EN60950-1 |
Godkendelser
| Certificering | IEC/EN62040-2,IEC61000-4-2,IEC61000-4-3,IEC61000-4-4,IEC61000-4-5,IEC61000-4-6,IEC61000-4-8 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 460 mm |
| Højde | 86,5 mm |
| Vægt | 15,5 kg |
Emballeringsdata
| Software CD | Ja |
| Pakkebredde | 555 mm |
| Pakkedybde | 595 mm |
| Pakkehøjde | 202 mm |
| Pakkevægt | 19,8 kg |
| Pakkevolumen | 66705,5 cm³ |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
| Kode i den britiske toldtarif | 85044085 |
| Oprindelsesland | Kina |
Andre funktioner
| Størrelse | 48,3 cm (19") |