Synology RackStation RS3621xs+
NAS-server
Lagring
| Grænseflade til lagerdisk | Serial ATA II, Serial ATA III |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5,3.5" |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 5, 6 |
| Hot-swap drevbåse | Ja |
| Datalagringsdriver installeret | Ingen |
| Antal understøttede lagerdiske | 12 |
| Installeret lagerdisktype | Ingen |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon® |
| Processormodel | D-1541 |
| Processorfrekvens | 2,1 GHz |
| Processor boost frekvens | 2,7 GHz |
| Processorkerner | 8 |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| On-board grafikkort, model | Ikke tilgængelig |
| Konfliktfri processor | Ja |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4 |
| Maksimal understøttede RAM | 64 GB |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Hukommelse form faktor | UDIMM |
| Hukommelsesstik | 4 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN datahastighed understøttet (maks.) | 10000 Mbit/s |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 6 |
| PCI Ekspres x8 (Gen 3.x) slots | 2 |
Design
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Produktfarve | Sort |
| Antal blæsere | 4 blæser(e) |
| Ventilator diameter | 8 cm |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
Præstation
| Type | Lagringsserver |
| Enhedsklasse | Små & mellemstore virksomheder |
| Backup funktion | Ja |
| Støjniveau | 50,2 dB |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyningens kapacitet (PCU) | 500 W |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforbrug (typisk) | 142,5 W |
| Strømforbrug (HDD standby) | 72,76 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 482 mm |
| Dybde | 724 mm |
| Højde | 88 mm |
| Vægt | 14,5 kg |
Emballage indhold
| Antal strømkabler | 2 |
Processor særlige funktioner
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ja |
| Intel® Enhanced Halt State | Ja |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Intel® TSX-NI | Ja |
| Idle status | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel® Secure Key Technology version | 1,00 |
| Intel® 64 | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® TSX-NI-version | 1,00 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84714100 |
Andre funktioner
| Certificering | FCC CE BSMI VCCI RCM EAC CCC KC UL |