Synology RackStation RS2423+
NAS-server
Lagring
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SATA |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5,3.5" |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 6, 10, JBOD |
| Online RAID-migrering | Ja |
| Online RAID-udvidelse | Ja |
| Hot-swap drevbåse | Ja |
| Understøttede filsystemer | BTRFS, Fedt, HFS+, NTFS, exFAT, ext3, ext4 |
| Datalagringsdriver installeret | Ingen |
| Total installeret opbevaringskapacitet | 0 TB |
| Antal understøttede lagerdiske | 12 |
| Installeret lagerdisktype | Ingen |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorgeneration | AMD Ryzen Embedded V1000 Series |
| Processorserie | Ryzen Embedded |
| Processormodel | V1780B |
| Processorfrekvens | 3,35 GHz |
| Processor boost frekvens | 3,6 GHz |
| Processorkerner | 4 |
| Antal understøttede processorer | 1 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4 |
| Maksimal understøttede RAM | 32 GB |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Hukommelsesstik | 2 |
| Hukommelse form faktor | UDIMM |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,10000 Mbit/s |
| Ethernet LAN datahastighed understøttet (maks.) | 10000 Mbit/s |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 10GBASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| iSCSI-understøttelse | Ja |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Link aggregering | Ja |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 3 |
| PCI Ekspres x8 (Gen 3.x) slots | 1 |
Design
| Kabinettype | Stativ (2U) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
| Ventilator diameter | 6 cm |
| LED-indikatorer | Ja |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
Præstation
| Type | NAS |
| Enhedsklasse | Små & mellemstore virksomheder |
| Backup funktion | Ja |
| Backup detaljer | Cloud, iSCSI LUN |
| Flersproget support | Ja |
| Støjniveau | 52,3 dB |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Snapshot | Ja |
| Administrationsprotokoller | SNMP |
| Indbygget FTP-server | Ja |
| Understøttet browser | Google Chrome Firefox Microsoft Edge Safari |
| Sikkerhedsalgoritmer | AES |
| System logfil | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | DiskStation Manager |
| Version af operativsystem | 7,1,1 |
Strømstyring
| Placering af strømforsyning | Indbygget |
| Strømforsyningens kapacitet (PCU) | 500 W |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Redundant strømforsyning | Ingen |
| Strømforbrug (typisk) | 119,95 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 482 mm |
| Dybde | 562 mm |
| Højde | 88 mm |
| Vægt | 11,5 kg |
Emballage indhold
| Ekstern strømadapter | Ingen |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Antal strømkabler | 1 |
| Rack monteringskit | Ingen |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
| Certificering | FCC BSMI VCCI RCM UKCA EAC CCC KC UL |