ASUSTOR Lockerstor 6 Gen2 AS6706T
NAS-server
Lagring
| Grænseflade til lagerdisk | M.2, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5,3.5,M.2 |
| Antal M.2 (M & B) porte | 4 |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 6, 10, JBOD |
| Understøttede filsystemer | BTRFS, FAT32, HFS+, NTFS, exFAT, ext3, ext4 |
| Datalagringsdriver installeret | Ja |
| Antal understøttede lagerdiske | 6 |
| Installeret lagerdisktype | HDD |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Celeron® |
| Processormodel | N5105 |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processor boost frekvens | 2,9 GHz |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 4 |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4 |
| Maksimal understøttede RAM | 16 GB |
| Hukommelsesstik | 2 |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM |
| Flashhukommelse | 8000 MB |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000,2500 Mbit/s |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | CIFS / SMB, SMB 2.0 / 3.0, AFP, NFS, FTP (Unicode Supported), TFTP, WebDAV, Rsync, SSH, SFTP, iSCSI/IP-SAN, HTTP, HTTPS, Proxy, SNMP, Syslog |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0b |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
Design
| Kabinettype | Desktop |
| Kølingstype | Aktiv |
| Produktfarve | Sort |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærmtype | LCD |
Præstation
| Type | NAS |
| Enhedsklasse | Hjem & hjemmekontor |
| Backup funktion | Ja |
| Backup detaljer | Cloud, USB drev, iSCSI LUN |
| Støjniveau | 18,1 dB |
| Understøttet browser | Firefox, Chrome, Safari, Microsoft Edge |
Software
| Operativsystem installeret | ADM |
| Version af operativsystem | 4,1 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Server 2012 Core, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
Strømstyring
| Placering af strømforsyning | Ekstern |
| Strømforsyningens kapacitet (PCU) | 250 W |
| Strømforbrug (typisk) | 48,5 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,81 W |
| Strømforbrug (HDD standby) | 27,7 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 233 mm |
| Dybde | 230 mm |
| Højde | 185,5 mm |
| Vægt | 4,4 kg |
Processor særlige funktioner
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ingen |
| Intel® 64 | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Idle status | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84714100 |
Andre funktioner
| Certificering | FCC, CE, VCCI, BSMI, C-TICK, KCC, BIS, CCC, UKCA |