Inno3D GeForce RTX 5080 ICHILL X3 V2 16GB
Processor
| Processor øger urets hastighed | 2295 MHz |
| CUDA-kerner | 10752 |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort | 4 |
| Processorfrekvens | 2715 MHz |
Hukommelse
| Diskret grafikadapterhukommelse | 16 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter | GDDR7 |
| Hukommelsesbus | 256 Bit |
| Dataoverførselshastighed | 30 Gbit/sek. |
| Hukommelsesbåndbredde (maks.) | 960 GB/sek. |
Vægt & størrelser
| Længde | 334 mm |
| Højde | 148 mm |
| Dybde | 73 mm |
Porte & Grænseflader
| Antal DisplayPorts | 3 |
| DisplayPort-version | 2,1b |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2,1b |
| Grænsefladetype | PCI Express 5.0 |
Strømstyring
| Minimum system strømføring | 850 W |
| Supplerende strømkontakter | 3x PCIe 8-pin cables (adapter in box) OR 1x 450 W or greater PCIe Gen 5 cable |
Design
| Kølingstype | Aktiv |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
| Produktfarve | Sølv |
Belysning
| Belysning | Ja |
Grafik
| Ja |
Præstation
| DirectX-version | DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.4, OpenGL 4.6 |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Klar til Virtual Reality (VR) | Ja |
| HDCP | Ja |
