StarTech.com 2 Port PCI Express SATA 6 Gbps eSATA Controller Card
Dual Port PCIe SATA III Card - 2 Int/2 Ext - SATA III 6Gbps (PEXESAT322I) - lagringskontrol - SATA 6Gb/s / eSATA 6Gb/s - PCIe x1
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | PCIe |
| Output-grænseflade | SATA |
| SATA revision | 3.0 |
| Antal eSATA-porte | 2 |
| Antal interne SATA-porte | 2 |
| Port multiplikator | Ja |
Design
| Intern | Ja |
| Certificering | CE, FCC, REACH |
Funktioner
| Chipsæt | ASMedia - ASM1061 |
| Understøttelse af Logical block addressing (LBA) | 48 Bit |
| Native Command Queuing (NCQ) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 85% |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2003, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019 |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 92 mm |
| Dybde | 121 mm |
| Højde | 20 mm |
| Vægt | 48 g |
Emballeringsdata
| Antal | 1 |
| Kabler inkluderet | SATA |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Drivere inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Pakkebredde | 173 mm |
| Pakkedybde | 144 mm |
| Pakkehøjde | 30 mm |
| Pakkevægt | 152 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 80 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 307 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 586 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 360 mm |