StarTech.com 1-Port 2.5G NBASE-T PCIe Network Card, Computer Network Interface Card, Intel I225-V, Single-Port Ethernet, Multi-Gigabit NIC (PR12GI-NETWORK-CARD)
netværksadapter - PCIe 2.0 - 10/100/1000/2500Base-T x 1
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | Ethernet |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| PCI version | 2.0 |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2500 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 1588, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1as, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Auto MDIX IEEE | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Jumbo Frames support | Ja |
Design
| Komponent til | PC/server |
| Produktfarve | Sort |
| Intern | Ja |
| Chipsæt | Intel I225-V |
| LED-indikatorer | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 89 mm |
| Dybde | 121 mm |
| Højde | 15 mm |
| Vægt | 100 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 170 mm |
| Pakkedybde | 142 mm |
| Pakkehøjde | 30 mm |
Emballage indhold
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 605 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 385 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 325 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 80 stk |