Smart Card Reader Module
Design
| Produktfarve | Sort, Grøn |
Funktioner
| Plug and play | Ja |
| Understøttede protokoller | T=0; T=1; Memory Card Support |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | Android |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 82 mm |
| Dybde | 70 mm |
| Højde | 10 mm |
| Vægt | 19,1 g |
Andre funktioner
| Overholdelse af branchestandarder | ISO 7816 Parts 1-3, Class A, B, C (5 V, 3 V, 1.8 V) |
| Grænseflade | USB 1.1 |
| Mac kompabilitet | Ja |