LogiLink USB 2.0 to Fast Ethernet RJ45 Adapter
netværksadapter - USB 2.0 - 10/100 Ethernet
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB |
| Grænseflade | Ethernet |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB version | 2.0 |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 100 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100BaseT(X) |
| Fuld duplex | Ja |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Intern | Ingen |
| Chipsæt | Realtek RTL8152B |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Netværk, USB |
Strømstyring
| USB-drevet | Ja |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8.1, Windows 98SE, Windows ME, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 75 mm |
| Pakkedybde | 170 mm |
| Pakkehøjde | 25 mm |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |