Edimax EW-7822UAD
netværksadapter - USB 3.0
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Værtsgrænseflade | USB |
| Grænseflade | WLAN |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 867 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Understøttede WLAN-dataoverførselshastigheder | 1,2,5.5,6,9,11,12,24,36,48,54,144,300,867 Mbit/s |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA2, WPS |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Intern | Nej |
| Antenne | Ja |
| Antennedesign | Ekstern |
| Modtager, følsomhed | 2.4GHz: 11b(11M): -80±2dBm, 11g(54M): -68±2dBm, 11n(20MHz, MCS7): -66±2dBm, 11n(40MHz, MCS7): -65±2dBm 5GHz: 11a(54M): -68±2dBm, 11n(20MHz, MCS7): -65±2dBm, 11n(40MHz, MCS7): -62±2dBm, 11ac(80MHz, VHTMCS9): -52±2dBm |
| Certificering | CE FCC NCC BSMI |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 17.96 mm |
| Dybde | 174.54 mm |
| Højde | 14.42 mm |
| Vægt | 15 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |