Delock Converter M.2 Key B+M male > 2 x USB 3.0 Pin Header
USB-adapter - M.2 Card - USB 3.0 (intern) x 2
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | M.2 |
| Output-grænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
Design
| Intern | Ja |
Funktioner
| Chipsæt | Renesas |
| Dataoverførselshastighed (maks.) | 5 Gbit/sek. |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 22 mm |
| Dybde | 82 mm |
| Højde | 14 mm |
Emballeringsdata
| Drivere inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |