Axagon EEM2-20G NVMe-SSD-Gehäuse USB-C 3.2 20 Gbps 2230
2280 - schwarz SSD kabinet Sort M.2
Lagring
| Antal understøttede lagerdiske | 1 |
| Størrelse på lagerdisk | M.2 |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, NVMe-oF, PCI Express |
| Understøttede lagerdisk længder | 30,42,60,80 mm |
| Installeret lagerdisktype | Ingen |
| NVMe | Ja |
Porte & Grænseflader
| USB-tilslutning | Ja |
| USB version | USB 3.2 Gen 2x2 |
| USB-stik type | USB Type-C |
| USB-stik køn | Hunstik |
| Antal USB-porte | 1 |
Design
| Produkttype | SSD kabinet |
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Aluminium, Silikone |
| LED-indikatorer | Ja |
| Certificering | CE, RoHS |
Præstation
| Dataoverførselshastighed | 20 Gbit/sek. |
| Understøtter UASP | Ja |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
| Ekstern strømadapter | Ingen |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 15 mm |
| Dybde | 112 mm |
| Højde | 40 mm |
| Vægt | 83 g |
| Kabellængde | 0,38 m |
| Pakkebredde | 175 mm |
| Pakkedybde | 84 mm |
| Pakkehøjde | 40 mm |
| Pakkevægt | 187 g |
Emballage indhold
| Pakketype | Detailboks |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-C |
| Udvendigt etui | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Skruetrækker inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Emballageindhold | • USB-C 20Gbps external box for M.2 SSD, • silicone sleeve, • USB-C – USB-C cable 38 cm long, • 1 thermal conductive pad, • mounting kit and screwdriver, • multilingual manual CZ / DE / DK / ENG / ESP / FIN / FR / GR / HR / HU / IT / NL / PL / PT / RO / SK / SWE / TR / UA / BG / CN / ARA, • packed in a cardboard box with a hanging hole. |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
| Garantiperiode | 2 År |