AXAGON ADSA-CC
SSD-dockingstation
Diskdrev
| Opbevaringsmedietype | HDD, SSD |
| Grænseflade til lagerdisk | M.2, SATA, Serial ATA II, Serial ATA III |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5,3.5,M.2 |
| Antal understøttede lagerdiske | 2 |
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) porte | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 10 Gbit/sek. |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Plug and play | Ja |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Understøtter UASP | Ja |
| Certificering | CE, RoHS |
Nedkøling
| Indbygget ventilator | Ingen |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 102 mm |
| Dybde | 68 mm |
| Højde | 15 mm |
| Vægt | 73 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 123 mm |
| Pakkedybde | 85 mm |
| Pakkehøjde | 77 mm |
| Pakkevægt | 303 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-A, USB Type-C til USB Type-C |
| Brugervejledning | Ja |
| Inkluderede strømstik typer | EU |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 2 År |
| Compliance-certifikater | RoHS, CE |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |