HPE Modular Smart Array 2062 16Gb Fibre Channel SFF Storage
6th Generation - harddisk-array
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Lagring
| Datalagringsdriver installeret | Ja; Ja; Ja |
| Installeret lagerdisktype | SSD; SSD |
| Antal installerede lagerdiske | 2; 2; 2 |
| Total installeret opbevaringskapacitet | 1,92 TB; 1,92 TB; 1,92 TB |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD; HDD & SSD; HDD & SSD |
| Antal understøttede lagerdiske | 24; 24 |
| Maksimalt understøttet lagerkapacitet | 2032,32 TB; 1831,68 TB |
| Kapacitet af datalagringsdrev | 1,92 TB; 1,92 TB |
| Grænseflade til lagerdisk | Serial Attached SCSI (SAS); Serial Attached SCSI (SAS); Serial Attached SCSI (SAS) |
| Lagerdisk type | (2) HPE 1.92 TB Read Intensive SFF SSDs included (maximum 24 SFF drives per array model) |
Porte & Grænseflader
| Fiber kanal | Ja; Ja |
| Værtsporte | 4; 8 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 8 |
Præstation
| Type | NAS |
| Backup funktion | Ja |
Design
| Enhedsklasse | Små & mellemstore virksomheder; Små & mellemstore virksomheder; Små & mellemstore virksomheder |
| Kabinettype | Stativ (2U); Stativ (2U) |
| Produktfarve | Sort, Sølv; Sort, Sølv; Sort, Sølv |
Systemkrav
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja; Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja; Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 89 mm; 89 mm |
| Dybde | 445 mm; 445 mm |
| Højde | 508 mm; 508 mm |
| Vægt | 5 kg; 5 kg |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR; ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Vægt (efter britisk standard) | 4,99 kg (11 Pund) |
| Kompatible operativsystemer | Windows Server 2022 Windows Server 2019 Windows Server 2016 VMWare vSphere 6.7 Red Hat Linux 8 SuSE SLES 15 |
| Understøtter Insight Manager | No |
| Garantiperiode | 3 År; 3 År; 3 År |
| Understøtter SAN-backup | Yes; Yes |
| Opbevaring spejling | No; Yes |
| Understøttelse af klyngedannelse | Yes; Yes |
| Beskrivelse af udvidelse | 24 drive bay 2060 SFF drive enclosures and/or 12 drive bay 2060 LFF drive enclosures (add up to 9) |
| Controller til lagerdisk | HPE MSA 2060 16Gb FC storage controllers, 4-ports per controller |