ASRock A520M Phantom Gaming 4
bundkort - micro ATX - Socket AM4 - AMD A520
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processor sokkel | Stik AM4 |
| Kompatibel processor serie | AMD Ryzen™ 3, AMD Ryzen™ 5 |
Hukommelse
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| ECC-kompatibilitet | ECC & ikke-ECC |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 2133,2400,2667,2933,3200,3466,3600,3733,3800,3866,4000,4133,4200,4266,4333,4400,4466,4533,4733 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 128 GB |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
Lagring controllers
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, PCI Express 3.0, SATA |
Grafik
| Maksimal grafikadapterhukommelse | 16000 MB |
| On-board grafikkort | Ja |
| Grafikadapter familie | AMD |
| Grafikadapter | Radeon Vega |
| HDCP | Ja |
| DirectX-version | 12.0 |
Intern I/O
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Antal SATA stik | 4 |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Antal PS/2-porte | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Mikrofonindgang | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Funktioner
| Bundkort chipsæt | AMD A520 |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | PC |
| Motherboard form faktor | micro ATX |
| Bundkort chipset familie | AMD |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 |
| Certificering | FCC, CE ErP/EuP ready (ErP/EuP ready power supply is required) |
Udvidelsessokler
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots | Ja |
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots | 2 |
BIOS
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 256 Mbit |
| ACPI-version | 5.1 |
| System Management BIOS (SMBIOS) version | 2.3 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 244 mm |
| Dybde | 244 mm |