Duracell DRNEL15 batteri til kamera/videokamera Lithium-Ion (Li-Ion) 1600 mAh
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Formål | Kamera |
| Kompatible produkter | Nikon D500, D600, D610, D780, D800, D800E, D810, D810A, D850, D7000, D7100, D7200, D7500, Z6, Z7, 1 V1 |
| Batterispænding | 7,4 V |
| Batterikapacitet | 1600 mAh; 11 Wh |
| Produktfarve | Sort |
| Antal battericeller | 2 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 39 mm |
| Dybde | 55 mm |
| Højde | 20 mm |
| Vægt | 78 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 84 mm |
| Pakkedybde | 119 mm |
| Pakkehøjde | 23 mm |
| Pakketype | Blister |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85065090 |