Duracell DR9720 batteri
Li-Ion
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Formål | Kamera |
| Kompatible produkter | IXUS 85 IS, 95 IS, 105, 110 IS, 200, 210 IS, 300, 310, IXY 25 IS, PowerShot D10, D20, S90, S95, SD770, SD980, SD1200, SD1300 IS, SD3500, SD4000 IS, SX240, SX260, SX270, SX500, SX540, SX600, SX610, SX700 |
| Batterispænding | 3.7 V |
| Batterikapacitet | 1000 mAh; 3 Wh |
| Produktfarve | Grå |
Vægt & størrelser
| Bredde | 34 mm |
| Dybde | 42 mm |
| Højde | 7 mm |
| Vægt | 33 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 84 mm |
| Pakkedybde | 119 mm |
| Pakkehøjde | 10 mm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85065090 |