DJI Mini 3 Fly More Combo ( RC) 4 rotorer Quadrokopter 12 MP 3840 x 2160 pixel 2453 mAh Grå
Design
| Type | Quadrokopter |
| Produktfarve | Grå |
| Konstruktionstype | Klar-til-flyve (RTF) |
| Sammenfoldelig | Ja |
| Drone-klasse | C0 |
| Egnet til udendørs brug | Ja |
| Certificering | FCC |
Funktioner
| Antal rotorer | 4 rotorer |
| Antal propelblade | 2 |
| Maksimal hastighed | 10,55 m/s |
| Maksimal driftstilstand | 10000 m |
| Vandret svæve nøjagtighed | 0,1 m |
| Lodret svæve nøjagtighed | 0,3 m |
| Maksimal stigning vinkelhastighed | 250 grader i sekundet |
| Maksimum rotationshastighed | 10,7 grader i sekundet |
| Antal akser | 3 |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Kamera
| Megapixel | 12 MP |
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080,2720 x 1530,3840 x 2160 |
| Understøttede videotilstande | 720p |
| Sensortype | CMOS |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 1,3 mm (1 / 1.3") |
| Maksimum billedhastighed | 60 fps |
| Synsfelt vinkel (FOV) | 82,1° |
| Bithastighed ved en maksimal videoopløsning | 100 Mbit/s |
| Understøttede videoformater | H.264 |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/8000-2 sek./side |
| Realtidsvisning | Ja |
| Maksimal billedopløsning | 4000 x 3000 pixel |
| Understøttede billedformater | DNG, JPG |
| Formatækvivalent (objektiv) | 2,4 cm |
| Maksimale blænderåbning tal | 1,7 |
| Videooptagelse ISO-følsomhed (normal) | 100 - 3200 |
| Understøttede filsystemer | FAT32, exFAT |
| Digital zoom | 4x |
| Vinklet vibrationsområde | -0,01 - 0,01° |
Hukommelse
| Hukommelseskortstik | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDXC |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
Administrationsfunktioner
| Bevægelseskontrolfunktioner | Baglæns, Nedad, Forlæns, Drej til venstre, Drej til højre, Opad |
| Flytilstande | Fejlsikker tilstand |
| Auto retur funktion | Ja |
| Auto takeoff funktion | Ja |
| First-person view (FPV) | Ja |
Sender
| Driftsfrekvens | 2400-24835, 5150-5250, 5725-5850 MHz |
| Antal USB-porte | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterispænding | 7,38 V |
| Batterikapacitet | 2453 mAh; 18,1 Wh |
| Driftstid | 38 min. |
| Opladningstid | 64 min. |
| Sender batteri teknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Sender kapacitet batteri | 5200 mAh |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 251 mm |
| Dybde | 362 mm |
| Højde | 72 mm |
| Vægt | 248 g |
| Batteriets vægt | 80,5 g |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Skruetrækker inkluderet | Ja |
| Bæretaske | Ja |
| Ekstra propeller inkluderet | Ja |