Dis Public 49 LG 49VL5PJ-A videowall IPS
Display
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning type | Direct-LED |
| Skærm diagonal | 124,5 cm (49") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m² |
| HD-type | Fuld HD |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Responstid | 8 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 500000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Vurderet levetid | 60000 t |
| Tågehastighed | 3% |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.2 |
| DVI-port | Ja |
| Antal DVI-D-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 1 |
| USB version | 2.0 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| RS-232C | Ja |
Design
| Produktdesign | Panorama design |
| Produktfarve | Sort |
| Skærm form | Flad |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 600 x 400 mm |
| Facet bredde (bund) | 2,25 mm |
| Facet bredde (side) | 1,25 mm |
| Facet bredde (øverste) | 2,25 mm |
Præstation
| Formål | Kommerciel |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Driftstimer (timer/dage) | 24/7 |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 110 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 73 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Varmeafgivelse | 375 BUT/t |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 1077,6 mm |
| Skærm, dybde | 89,7 mm |
| Skærm, højde | 607,8 mm |
| Skærm, vægt | 17,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1198 mm |
| Pakkedybde | 247 mm |
| Pakkehøjde | 756 mm |
| Pakkevægt | 21,9 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | DisplayPort, LAN (RJ-45), Strøm |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |