Delock Converter SATA 22 pin / SFF-8643 NVMe > 1 x M.2 NGFF Key M
interfaceadapter - M.2 Card - SAS 6Gb/s, SATA 6Gb/s
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | SATA |
| Output-grænseflade | M.2 |
| SATA revision | 3.0 |
Design
| Intern | Ja |
Funktioner
| Dataoverførselshastighed (maks.) | 6 Gbit/sek. |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 145 mm |
| Dybde | 50 mm |
| Højde | 16 mm |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |