Cradlepoint R2105 - router - WWAN - Wi-Fi 6 - 4G, 5G - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ja |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ja |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 2500 Mbit/s |
Mobilt netværk
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| Understøttelse af Dual-Sim | Ja |
| 3G standard | HSPA+, UMTS, WCDMA |
| 4G standard | LTE |
| Tekstbeskeder (SMS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Administrationsfunktioner
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
| MIMO | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | FIPS 140-3 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
| Produkttype | Bordplade router |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | REACH, RoHS, WEEE |
Antenne
| Antenne type | 2x2 |
| Antennedesign | Intern |
Funktioner
| Indbygget processer | Ja |
| Processorkerner | 4 |
| Flashhukommelse | 8000 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1895792 t |
| Sikkerhed | CB Scheme,IEC/EN 62368-1 |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Strømforbrug (typisk) | 14,5 W |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Dybde | 386 mm |
| Vægt | 1,46 kg |
| Bredde | 115 mm |
| Højde | 82 mm |