Cradlepoint MC400-5GB
trådløs mobilmodem - 5G LTE Advanced Pro
| Enhedstype | Trådløs mobilmodem |
| Bus | USB |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Maks. overførselshastighed | 4.14 Gbps |
| Mobilprotokol | 5G NR, WCDMA, DC-HSPA+, FDD LTE, TDD LTE |
| Liniekodningsformat | 256 QAM |
| Antenne | Aftagelig eksternt |
| Antal antenner | 4 |
| Egenskaber | Passiv GNSS; 4x4 MIMO-teknologi |
| Interface | 1 x USB - Type A ¦ 4 x antenne - SMA |
| SIM-kort understøttet | Nano-SIM x 2 |
| Overensstemmelsesstandarder | UL, cUL, CB Scheme, EN 62368-1, MIL-STD 810G, SAE J1455, WEEE, RoHS, REACH, PTCRB, GCF, CP65, FCC, IC, RCM, FCC Part 96 CBRS |
| Bredde | 9.3 cm |
| Dybde | 7.4 cm |
| Højde | 1.3 cm |
| Vægt | 104 g |
| Min. driftstemperatur | -30 °C |
| Maks. driftstemperatur | 70 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 5 - 95% |
| Designet for | Cradlepoint E300 Series Enterprise Router E300-5GB |