Conceptronic
UPS
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 2 kVA |
| Udgangseffekt | 2000 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 220 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Strøm (maks.) | 10 A |
| Udgående strømfaktor | 1 |
| ECO-tilstand | Ja |
| Nødstrøm Off (EPO) | Ja |
| THD, indgående strøm | 5% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Kortslutning |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Erstatningsbatteri, Fejl, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| USB porttype | USB Type-B |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| RS-232-porte | 1 |
| Programmerbare kontakter | Ja |
Batteri
| Batterispænding | 12 V |
| Opladningstid for batteri | 4 t |
| Batterikapacitet | 9 At; 108 Wh |
Design
| Formfaktor | Desktop |
| Kølingstype | Aktiv |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 90% |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
| Kabler inkluderet | Indgangsstrømkabel, RS-232, USB kabel |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 438 mm |
| Dybde | 430 mm |
| Højde | 88 mm |
| Vægt | 17,3 kg |
Emballeringsdata
| Skruer inkluderet | Ja |
Logistik data
| Produkter pr. palle | 32 stk |
| Pallens bruttolængde | 120 cm |
| Pallens bruttohøjde | 2,15 m |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8504402000 |
| Pallens bruttobredde | 110 cm |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 550 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 566 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 226 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 19,5 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |
| Oprindelsesland | Kina |