TCL NXTPAPER
tablet
Display
| Skærm diagonal | 36,3 cm (14.3") |
| Skærmopløsning | 2400 x 1600 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | NXTPAPER 3.0 |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m² |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Afrundede skærm hjørner | Ja |
| HD-type | 2.4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 3:2 |
| Fingeraftryk resistent | Ja |
Processor
| Processorproducent | MediaTek |
| Processorserie | Mediatek |
| Processormodel | Helio G99 |
| Processorkerner | 2+6 |
| Processor boost frekvens | 2,2 GHz |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
Lagring
| Intern lagerkapacitet | 256 GB |
Grafik
| Grafikadapter | IMG GE8320 |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
| Antal mikrofoner | 2 |
Kamera
| Bagkamera type | Enkelt kamera |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 8 MP |
| Autofokus | Ja |
| Video optagelsestilstande | 1080p |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Videooptagelse | Ja |
| Opløsning ved indfangningshastighed | 1920x1080@30fps |
| Front kamera | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 13 MP |
| Sekundær frontkameraopløsning (numerisk) | 5 MP |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0 type-C-porte | 1 |
Design
| Enhedstype | Mobil tablet |
| Formfaktor | Skifer |
| Produktfarve | Grå |
Præstation
| GPS (satellit) | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Nærhedssensor | Ja |
| Hall-sensor | Ja |
| Placering af position | Ja |
Sikkerhed
| Ansigtsgenkendelse | Ja |
Software
| Platform | Android |
| Operativsystem installeret | Android 14 |
Batteri
| Batterikapacitet | 10000 mAh |
| Hurtig opladningsteknologi | Power Delivery |
| Hurtig opladning | Ja |
| Opladningstid for batteri | 2 t |
Strømstyring
| USB strømforsyning | Ja |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 45 W |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 15 W |
Styrke
| Energieffektivitetsklasse | G |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Batterilevetid pr. cyklus | 5555 min. |
| Batterilevetid i cyklusser | 1000 |
| Gentaget frit fald pålidelighedsklasse | E |
| Reparerbarhedsklasse | C |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP54 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 222 mm |
| Dybde | 6,95 mm |
| Højde | 322,4 mm |
| Vægt | 760 g |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
Andre funktioner
| Reparationsindeks | 3 |