PocketBook Verse PRO Color
eBook læser - Linux 4.9.56 - 16 GB - 6"
Display
| Skærm diagonal | 15,2 cm (6") |
| Berøringsskærm | Ja |
| Teknologi | E Ink Kaleido |
| Farve | Ja |
| Niveauer i gråtoneskala | 16 |
| Skærmopløsning | 1072 x 1448 pixel |
Filformater
| Understøttede dokumentformater | ACSM, AZW, AZW3, CBR, CBZ, CHM, DOC, DOCX, DjVu, EPUB, EPUB DRM, FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF DRM, PRC, RTF, TXT |
| Understøttede lydformater | M4A, M4B, MP3, OGG |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, PNG, TIFF |
Processor
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Processorkerner | 2 |
Hukommelse
| Intern lagerkapacitet | 16 GB |
| RAM kapacitet | 1000 MB |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
Funktioner
| Rotation | Nej |
| Tekst-til-tale-besked læser | Ja |
| Dækselsensor | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort, Blå |
Software
| Operativsystem installeret | Linux |
| Version af operativsystem | 4,9,56 |
| Medfølgende software | PocketBook Cloud, ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 2100 mAh |
Vægt & størrelser
| Vægt | 182 g |
| Højde | 156 mm |
| Dybde | 76 mm |
| Bredde | 108 mm |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | Ja |
