PocketBook Verse
eBook læser - Linux 3.10.65 - 8 GB - 6"
Display
| Skærm diagonal | 6" |
| Berøringsskærm | Nej |
| Teknologi | E blæk carta |
| Farve | Nej |
| Niveauer i gråtoneskala | 16 |
| Skærmopløsning | 758 x 1024 pixel |
Filformater
| Understøttede dokumentformater | ACSM, AZW, AZW3, CBR, CBZ, CHM, DOC, DOCX, DjVu, EPUB, EPUB DRM, FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF DRM, PRC, RTF, TXT |
| Understøttede lydformater | Ikke understøttet |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, PNG, TIFF |
| Understøttede videoformater | Ikke understøttet |
Processor
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1000 MHz |
| Processorkerner | 2 |
Hukommelse
| Intern lagerkapacitet | 8 GB |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 128 GB |
| RAM kapacitet | 512 MB |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C |
| Udgang til hovedtelefoner | Nej |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Ikke understøttet |
| Wi-Fi | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
Funktioner
| Menusprog | Flere |
| Ordbog sprog | Engelsk, Spansk, Fransk, GER, Ungarsk, Italiensk, Polsk, Russisk, Slovakisk, Svensk, Ukrainsk |
| Ordbog | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort, Blå |
Software
| Version af operativsystem | 3,10,65 |
| Operativsystem installeret | Linux |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 1500 mAh |
Vægt & størrelser
| Vægt | 186 g |
| Højde | 156 mm |
| Dybde | 7.6 mm |
| Bredde | 108 mm |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
