PocketBook InkPad Color 3
eBook læser - Linux 4.9.56 - 32 GB - 7.8"
Display
| Skærm diagonal | 7.8" |
| Berøringsskærm | Ja |
| Teknologi | E Ink Kaleido |
| Farve | Ja |
| Niveauer i gråtoneskala | 16 |
| Vis antal farver | 4.096 farver |
| Skærmopløsning | 1404 x 1872 pixel |
| Opløsning | 702 x 936 pixel |
| Opløsning (sort og hvid, standardtilstand) | 300 dpi |
Filformater
| Understøttede dokumentformater | ACSM, AZW, AZW3, CBR, CBZ, CHM, DOC, DOCX, DjVu, EPUB, EPUB DRM, FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF DRM, PRC, RTF, TXT |
| Understøttede lydformater | M4A, M4B, MP3, OGG |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, PNG, TIFF |
| Understøttede videoformater | Ikke understøttet |
Processor
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Processorkerner | 4 |
Hukommelse
| Intern lagerkapacitet | 32 GB |
| RAM kapacitet | 1000 MB |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C |
| Understøttelse af USB On-the-Go | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Lyd
| Højttalereffekt | 1 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | Ja |
Funktioner
| Tekst-til-tale-besked læser | Ja |
| Ordbog | Ja |
| Ordbog sprog | Engelsk, Spansk, Fransk, GER, Ungarsk, Italiensk, Polsk, Russisk, Slovakisk, Svensk, Ukrainsk |
| Dækselsensor | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Vandafvisende | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Linux |
| Version af operativsystem | Linux 4.9.56 |
| Medfølgende software | Book store, Library, Dictionary, Browser, Audio Books, Music player, Gallery, Calculator, RSS News, Notes, Chess, Klondike, Scribble, Sudoku, PocketBook Cloud, ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 2900 mAh |
Vægt & størrelser
| Vægt | 267 g |
| Højde | 189.5 mm |
| Dybde | 7.95 mm |
| Bredde | 134 mm |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
