ASUS NUC 14 Pro+ RNUC14RVSU5068A2I
mini PC Core Ultra 5 125H 1.2 GHz - 16 GB - SSD 512 GB
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core Ultra 5 |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Serie 1) |
| Processormodel | 125H |
| Processorkerner | 14 |
| Processortråde | 18 |
| Performance-kerner | 4 |
| Effektive kerner | 8 |
| Kerner med lav strømeffektivitet | 2 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,5 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,6 GHz |
| Kerne med lav strømeffektivitet maksimal turbofrekvens | 2,5 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 1,2 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 0,7 GHz |
| Kerner med lav strømeffektivitet Basisfrekvens | 700 MHz |
| Processor-cache | 18 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 96 GB |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
Grafik
| On-board grafikkort | Ja |
| On-board grafikkort, model | Intel Arc Graphics |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 3 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| DC-in-stik | Ja |
Design
| Kabinettype | UCFF |
| Produktfarve | Sølv |
| Produkttype | Mini PC |
Præstation
| Optisk drevtype | Ingen |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Strømstyring
| Strømforsyning | 120 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 144 mm |
| Dybde | 112 mm |
| Højde | 41 mm |
| Vægt | 800 g |
Emballage indhold
| Skærm inkluderet | Ingen |
Andre funktioner
| Antal installerede processorer | 1 |
