Lenovo Chromebox Micro
mikro Celeron N4500 1.1 GHz - 8 GB - flash 32 GB
| Type | Personal computer; Flash - eMMC; Intet optisk drev; Tastatur ikke inkluderet, ingen mus |
| Produktmodel | Mikro |
| Embedded Security | Google Security Chip H1 |
| Farve | Sort |
| Lokalisering | Sprog: Engelsk / region: Norge |
| CPU | Intel Celeron N4500 |
| Clock-frekvens | 1.1 GHz |
| Max Turbo Speed | 2.8 GHz |
| Antal kerner | Dual-Core |
| Antal CPU'er | 1 |
| Maks. antal CPU'er | 1 |
| Installeret størrelse | L3 - 4 MB; 8 GB |
| Cache pr. processor | 4 MB |
| Teknologi | LPDDR4X SDRAM |
| Effektiv hukommelseshastighed | 4266 MHz |
| Vurderet hukommelseshastighed | 2133 MHz |
| Konfigureringsegenskaber | Medfulgt hukommelse er loddet |
| Kapacitet | 1 x 32 GB |
| Egenskaber | eMMC 5.1; Wake on LAN (WoL), dobbelt strøm (2x2) |
| Monitortype | Ingen. |
| Grafik-processor | Intel UHD Graphics Fælles videohukommelse (UMA) |
| Video-interfaces | HDMI, USB-C |
| Maks. antal understøttede monitorer | 2 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio; RoHS, WEEE, REACH, Energy-Related Products (ErP) Lot 3 |
| Ethernet Controller | Realtek RTL8111H |
| Trådløs LAN understøttelse | Ja |
| Trådløs NIC | Intel Wi-Fi 6 AX 201 |
| Dataforbindelsesprotokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 5.1, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Interface | 2 x USB-C 3.2 Gen 1 (1 bag, 1 side) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 (2 bagtil) ¦ 1 x HDMI (1 bagtil) ¦ 1 x LAN (Gigabit Ethernet) (1 bagtil) ¦ 1 x hovedtelefoner/mikrofon (1 bagtil) |
| VESA-monteringsinterface | 100 x 100 mm |
| Fabrikant Sælger Program | Lenovo TopSeller |
| Enhedstype | Strømforsyningsadapter |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strømforsyning | 45 Watt |
| Effektivitet | 90% |
| Med OS | Google Chrome OS |
| TCO-certificeret | TCO Certified Desktops 9 |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Silver |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| ENERGY STAR version | 8.0 |
| Karbonfodaftryk | 170 kg karbonudledning |
| Samlet CF/enhed standard afvigelse (kg CO2e) | 41 |
| PAIA Version | 1.3.2 |
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år - levering og afhentning |
| Bredde | 16.3 cm |
| Dybde | 7.9 cm |
| Højde | 1.97 cm |
| Vægt | 350 g |
| Bredde ved forsendelse | 23.5 cm |
| Dybde ved forsendelse | 19 cm |
| Højde ved forsendelse | 6.8 cm |
| Vægt ved forsendelse | 962 g |
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 8 - 95% |