Captiva PC Workstation I94-176 Intel Ultra 9 285K, 64GB DDR5 RAM, 2TB M.2 SSD, B860, Wi-Fi 6, Windows 11 Pro
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processorserie | Intel Core Ultra 9 |
| Processormodel | 285K |
| Processorkerner | 24 |
| Processorfrekvens | 3,7 GHz |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processor sokkel | LGA 1851 (Socket V1) |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 128 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 5200 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 2 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Antal installerede lagerdiske | 1 |
| SDD-kapacitet | 2 TB |
| SSD-grænsefladetype | M.2 |
| Indbygget kortlæser | Ja |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Producent af diskret GPU-udstyr | Intel |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-datahastighed (maks.) | 270 Mbit/s |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 5 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 3 |
Design
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Markedspositionering | Forretning |
| Bundkort chipsæt | Intel B860 |
| Produkttype | PC |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Medfølgende software | Norton 360 Security (Testversion), Windows 11 Pro (64 Bit) |
Strømstyring
| Strømforsyning | 450 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 180 mm |
| Dybde | 460 mm |
| Højde | 420 mm |
| Vægt | 11 kg |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |
Andre funktioner
| Antal USB-porte | 8 |