ASUS NUC 14 Essential Kit RNUC14MNK2500002
mini PC N-series N250 - 0 GB - ingen HDD
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processormodel | N250 |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 4 |
| Processor boost frekvens | 3,8 GHz |
| Indbygget processer | Ja |
| Processor-cache | 6 MB |
Hukommelse
| Installeret intern hukommelse | Ingen |
| Hukommelses slots type | SO-DIMM |
| Antal hukommelsesstik | 1 |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 4800 MHz |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring
| Datalagringsdriver installeret | Ingen |
| Understøttet datalagringsdrev typer | SSD |
| Understøttede lagerdisk størrelser | M.2 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Grænseflade til lagerdisk | M.2 |
| Antal understøttede lagerdiske | 1 |
| Maksimal lagerkapacitet | 2 TB |
Grafik
| On-board grafikkort | Ja |
| Grafikadapter familie | Intel |
| On-board grafikkort, model | Intel Graphics |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 2.5GBASE-T |
| Wi-Fi | Ja |
| LAN Kontroller | Dragon RTL8125BG |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| VESA montering | Ja |
| Produkttype | Mini PC barebone |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | Ekstern AC-adapter |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 3,42 A |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 19 V |
| Strømforsyning | 65 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 135 mm |
| Dybde | 115 mm |
| Højde | 36 mm |
| Vægt | 470 g |