Acer Chromebox CXI4
mini PC Core i3 10110U 2.1 GHz - 8 GB - flash 64 GB
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i3 |
| Processorgeneration | 10th gen Intel® Core™ i3 |
| Processormodel | i3-10110U |
| Processorkerner | 2 |
| Processor boost frekvens | 4,1 GHz |
| Processorfrekvens | 2,1 GHz |
| Processor-cache | 4 MB |
| Konfigurerbar TDP-up | 25 W |
| Konfigurerbar TDP-up frekvens | 2,6 GHz |
| Konfigurerbar TDP-down | 10 W |
| Konfigurerbar TDP-down frekvens | 0,8 GHz |
| Antal installerede processorer | 1 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 64 GB |
| Lagermedie | Flash |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Linie ud | Ja |
| Line-in | Ja |
Design
| Kabinettype | Mini PC |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Produkttype | Mini PC |
Software
| Operativsystem installeret | ChromeOS |
Processor særlige funktioner
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
| Intel® klar video teknologi | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® Stabil Billede Platformsprogram (SIPP) | Ingen |
| Intel® 64 | Ja |
| Intel® TSX-NI | Ingen |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) | Ja |
| Intel® Flex Memory Access | Ja |
| Idle status | Ja |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ingen |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyning | 65 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 148,5 mm |
| Dybde | 150 mm |
| Højde | 40 mm |
| Vægt | 650 g |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |