Dell Thunderbolt Dock TB16
dockingstation - Thunderbolt - VGA, HDMI, DP, Mini DP, Thunderbolt - GigE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | Thunderbolt 3 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4a |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal mini DisplayPorts | 1 |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 1 |
| Mikrofonindgang | Ingen |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Linie ud | Ja |
| USB-stik type | USB Type-A, USB Type-C |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Mærke kompatibilitet | Dell |
| Kapabilitet | - Latitude 7275 - Latitude 7280 - Latitude 7370 - Latitude 7480 |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Strømforsyning | 180 W |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ubuntu 14.04 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 145 mm |
| Dybde | 145 mm |
| Højde | 52 mm |
| Vægt | 720 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Kabler inkluderet | Thunderbolt |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |