Dell Thunderbolt Dock TB16
dockingstation - Thunderbolt - VGA, HDMI, DP, Mini DP, Thunderbolt - GigE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | Thunderbolt 3 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4a |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal mini DisplayPorts | 1 |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 1 |
| Mikrofonindgang | Ingen |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Linie ud | Ja |
| USB-stik type | USB Type-A, USB Type-C |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Mærke kompatibilitet | Dell |
| Kapabilitet | XPS 13 (9350) XPS 15 (9550) XPS 12 (9250) Precision 15 7000 Series (7510) Precision 17 7000 Series (7710) Precision 15 3000 Series (3510) Precision 15 5000 Series (5510) XPS 13 (9360) XPS 9560 Precision 5520 Precision 3520 |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 3.5 A |
| Strømforsyning | 240 W |
| Udgangsspænding | 19.5 V |
| Udgangsstrøm | 12,31 A |
| Strømforbrug (standby) | 5,8 W |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Dybde | 145 mm |
| Højde | 52 mm |
| Vægt | 720 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Brugervejledning | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |