Dell
dockingstation
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal mini DisplayPorts | 1 |
| Mikrofonindgang | Ingen |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| DC-in-stik | Ja |
| USB-stik type | USB Type-A |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Mærke kompatibilitet | Dell |
| Kapabilitet | XPS 13 (9350) XPS 15 (9550) Precision 15 7000 Series (7510) Precision 17 7000 Series (7710) Precision 15 3000 Series (3510) Precision 15 5000 Series (5510) Latitude E5570 Latitude 7275 Latitude 11 (5175) Latitude 11 (5179) Latitude 7370 Latitude 5280 Latitude 5480 Latitude 5580 XPS 9560 Precision 5520 Latitude 7280 Precision 3520 Latitude 7480 Latitude 5285 Precision 15 7000 Series (7520) Latitude 5289 Latitude 7285 Latitude 7380 Latitude 7389 Precision 17 7000 Series (7720) |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 155 mm |
| Dybde | 109 mm |
| Højde | 21,1 mm |
| Vægt | 422 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | DisplayPort, USB Type-C |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Andre funktioner
| Antal mikrofon-indgange | 1 |