Dell Dock WD15
dockingstation - USB - VGA, HDMI, DP - GigE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal mini DisplayPorts | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Slot til kabellås | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Mærke kompatibilitet | Dell |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 155 mm |
| Dybde | 109 mm |
| Højde | 21,1 mm |
| Vægt | 422 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | DisplayPort |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |