Cisco 1921
router - desktop, monterbar på stativ
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ja |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| VLAN understøttelse | Ja |
Mobilt netværk
| Generering af mobilnetværk | Ikke understøttet |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB-porte | 2 |
| Antal serielle porte | 2 |
Protokoller
| Routing-protokoller | BGP, EIGRP, IGRP, IS-IS, OSPF |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | IPSec, SSL/TLS |
| Firewall | Ja |
Funktioner
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Intern hukommelsestype | DRAM |
| Certificering | UL 60950-1, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 60950-1, IEC 60950-1 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Stativ-montering | Ja |
| Rackkapacitet | 1U |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Antenne
| Antenne type | Ikke understøttet |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 25 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 0.6 - 1.5 A |
| Udgangsspænding | 32 - 60 V |
| Udgangsstrøm | 4 A |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4570 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 342,9 mm |
| Dybde | 292,1 mm |
| Højde | 44,5 mm |