APC Basic Rack PDU Zero U
strømfordelingsenhed
Design
| PDU-typer | Basis |
| Rackkapacitet | 0U |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| AC udgange, antal | 15 AC stikkontakt(er) |
| Strømstik | C20 forbinder |
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
Funktioner
| Kabellængde | 2.5 m |
| Kompatible produkter | P/N: AR3100, AR3150, SMX3000RMHV2UNC, SU2200R3IBX120, SU2200RMI3U.1, SU2200RMXLI3U, SU2200RMXLI3U-1EW, SU2200RMXLI3U-2EW, SU2200RMXLI3U-3EW, SU2200RMXLINET-1EW, SU2200RMXLINET-2EW, SU2200RMXLINET-3EW, SU3000R3IBX120, SU3000RMINET, SU3000RMINET-1EW, SU3000RMINET-2EW, SU3000RMINET-3EW, SU3000RMTX136, SU3000RMXLI3U, SU3000RMXLI3U-1EW, SU3000RMXLI3U-2EW, SU3000RMXLI3U-3EW, SU5000R51BX120, SU5000R5IBX120, SU5000R5TBX135, SU5000RMI5U, SU5000RMI5U-1EW, SU5000RMI5U-2EW, SU5000RMI5U-3EW, SU5000RMXLI5U, SU5000RMXLI5U-1EW, SU5000RMXLI5U-2EW, SU5000RMXLI5U-3EW, SUA2200RMI2U-1EW, SUA2200RMI2U-SLV, SUA2200RMXLI3U, SUA3000I, SUA3000R2IX322, SUA3000RMI, SUA3000RMI2U, SUA3000RMI2U-1EW, SUA3000RMI2U-2EW, SUA3000RMI2U-3EW, SUA3000RMI2U-BRZ, SUA3000RMI2U-GLD, SUA3000RMI2U-SLV, SURT3000XLI, SURT3000XLI/S, SURT3000XLI-BRZ, SURT3000XLI-GLD, SURT3000XLI-SLV, SURT3000XLI-TU |
Strømstyring
| Nominel indgangsspænding | 120/208/230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strøm (maks.) | 16 A |
| Udgangsspænding | 120/208/230 V |
Godkendelser
| Certificering | UL, cUL, VDE |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 44 mm |
| Højde | 620 mm |
| Vægt | 2 kg |