ACR3901-S1 bluetooth
Funktioner
| Produkttype | Universel smartcard-læser |
| Frekvens | 4,8 MHz |
| Software opgraderbar | Ja |
| Kompatible produkter | e-Government Mobile Banking & Payment e-Healthcare Network Security Access Control Public Key Infrastructure e-Purse & Loyalty |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Kabellængde | 1 m |
Porte & Grænseflader
| Grænseflade | USB 2.0 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Understøttede protokoller | T=0; T=1 |
| Overholdelse af branchestandarder | ISO 7816 Parts 1-4, Class A, B, C (5 V, 3 V, 1.8 V |
Strømstyring
| Strømkilde | Batteri |
| Batteritype | Indbygget |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Driftsspænding | 5 V |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 85% |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | Android |
Vægt & størrelser
| Bredde | 60 mm |
| Højde | 94 mm |
| Dybde | 12 mm |
| Vægt | 30,8 g |
Bæredygtighed
| Certificering | EN 60950/IEC 60950 ISO 7816 USB Full Speed Bluetooth® EMV™ Level 1 (Contact) PC/SC CCID CE FCC RoHS REACH VCCI (Japan) MIC (Japan) Microsoft® WHQL |