ACR39 core, USB, Contact
Funktioner
| Produkttype | Universel smartcard-læser |
| Anvendelsesområde | Adgangskontrol, Banker og betalinger, Sundhed |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kabellængde | 1,5 m |
Porte & Grænseflader
| Grænseflade | USB 1.1 |
| Overholdelse af branchestandarder | ISO 7816 Parts 1-4, Class A, B, C (5 V, 3 V, 1.8 V) |
Strømstyring
| Strømkilde | USB |
| Driftsspænding | 5 V |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | Android |
Vægt & størrelser
| Bredde | 69 mm |
| Højde | 72,2 mm |
| Dybde | 14,5 mm |
| Vægt | 65 g |
Bæredygtighed
| Certificering | EN 60950/IEC 60950, ISO 7816, USB Full Speed, EMV™ Level 1 (Contact), PC/SC, CCID, CE, FCC, WEEE, RoHS, REACH, TAA (USA), J-LIS (Japan), VCCI (Japan), PBOC (China), BIS (India), Microsoft® WHQL |