Acer Aspire XC-1710 SFF PC Intel Core i3-N305, 8GB RAM, 256GB M.2 SSD, Intel UHD-Grafik, Windows 11
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core i3 N-series |
| Processormodel | i3-N305 |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 3,8 GHz |
| Processor-cache | 6 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Antal installerede processorer | 1 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 8 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 3200 MHz |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Antal installerede lagerdiske | 1 |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| SSD-formfaktor | M.2 |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Linie ud | Ja |
| Line-in | Ja |
Udvidelsessokler
| PCI Express x16 slots | 1 |
Design
| Kabinettype | Desktop |
| Volumen | 8 L |
| Understøttet placering | Lodret |
| Produktfarve | Sort |
| Oprindelsesland | Kina |
Præstation
| Produkttype | PC |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Strømstyring
| Strømforsyning | 65 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 100 mm |
| Dybde | 330 mm |
| Højde | 295 mm |
| Vægt | 5,4 kg |
| Pakkebredde | 495 mm |
| Pakkedybde | 417 mm |
| Pakkehøjde | 167 mm |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |