60-Watt Ultra PoE Injektor
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 2 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Aktivitet, PoE, Strøm |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Indgangsstrøm | 1.2 A |
| Strømforbrug (maks.) | 60 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) spænding | 50 V |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 60 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 60 W |
Andre funktioner
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 115 mm |
| Dybde | 62,5 mm |
| Højde | 31 mm |
| Vægt | 227 g |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class B, CE |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |