Satechi Pro Hub Slim
dockingstation - USB-C x 2 - HDMI
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Docking |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | Ja |
| Antal USB4-porte | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 100 W |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.3 |
Netværk
| Ethernet LAN | Nej |
Præstation
| Farvenavn | Silver |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), SD |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Produktfarve | Sølv |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Plug and play | Ja |
| Mærke kompatibilitet | Apple |
| Kapabilitet | MacBook Pro (14-inch, M2 Pro/Max, 2023), MacBook Pro (16-inch, M2 Pro/Max, 2023), MacBook Air (M2, 2022), MacBook Pro (13-inch, M2, 2022), MacBook Pro (14-inch, M1 Pro/Max, 2021), MacBookPro (16-inch, M1 Pro/Max, 2021), MacBook Air (M1, 2020), MacBook Pro (M1, 2020), MacBook Pro (2020/2019/2018/2017), MacBook Air (2020/2019/2018) |
Software
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | Ja |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC) |