Panasonic Lumix H-FSA100300E
telefoto zoom objektiv - 100 mm - 300 mm
Producent: Panasonic
Produkt nr: H-FSA100300E
EAN: 5025232862726
Varenummer: F2999783
billigst-pricerunner
Panasonic Lumix H-FSA100300E
Panasonic Lumix H-FSA100300E
Panasonic Lumix H-FSA100300E
Panasonic Lumix H-FSA100300E
Panasonic Lumix H-FSA100300E
Panasonic Lumix H-FSA100300E
Panasonic Lumix H-FSA100300E
Panasonic Lumix H-FSA100300E
Producent: Panasonic
Produkt nr: H-FSA100300E
EAN: 5025232862726
Varenummer: F2999783
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(4.234,40 ekskl. moms)
Produkt nr: H-FSA100300E
Læs mere her
Skarpe billeder i stor afstand med Panasonic Lumix H-FSA100300E objektiv
Panasonic Lumix H-FSA100300E objektiv er det perfekte valg for fotografer, der ønsker at tage skarpe billeder i stor afstand. Objektivet har en imponerende telefoto zoom på 100 mm til 300 mm, som gør det nemt at fange motiver på lang afstand med høj detaljeringsgrad og optimal kvalitet.
Køb Panasonic Lumix H-FSA100300E objektivet i dag og tag dine billeder til et nyt niveau!
Linsesystem
Komponent til SLR
Objektivtype Telefoto zoomobjektiv
Objektivstruktur (elementer/grupper) 17/12
Objektivets synsvinkel, diagonal 12 - 4.1°
Brændviddeområde 100 - 300 mm
Mindste blænderåbnimg tal 22
Antal membranblade 7
Maksimale blænderåbning tal 4
Zoom kapacitet Ja
Nærmeste fokuseringsafstand 1,5 m
Grænseflade til montering af objektiv Mikro Four Thirds (MFT)
Brændvidde (svarende til 35 mm film) 200 - 600 mm
Billedstabilisator Ja
Præstation
Kameramærker kompatibilitet Olympus, Panasonic
Manuel fokus Ja
Antal ekstra-lav spredning (ED) elementer Ja
Autofokus Ja
Cirkulær blænde Ja
Maksimal forstørrelse 0,21x
Design
Produktfarve Sort
Logistik data
Antal pr. pakke Ja
Oprindelsesland Japan
Harmoniseret systemkode (HS) 90021100
Vægt & størrelser
Længde 126 mm
Vægt 520 g
Diameter 7,36 cm
Filterstørrelse 67 mm
Emballeringsdata
Pakkedybde 250 mm
Pakkevægt 650 g
Pakkehøjde 100 mm
Pakkebredde 250 mm