Produkt nr: MTW405-2000
EAN: 0850022203879
Varenummer: F24928516
billigst-pricerunner
Owl Labs Meeting Owl 4+
Owl Labs Meeting Owl 4+
Producent: Owl Labs
Produkt nr: MTW405-2000
EAN: 0850022203879
Varenummer: F24928516
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(12.995,20 ekskl. moms)
Producent: Owl Labs
Produkt nr: MTW405-2000
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Effektivt samarbejde i hybride mødelokaler
360 graders synsfelt med 64 MP opløsning
  • Fuldstændig rumoverblik 360° horisontalt synsfelt sikrer at alle deltagere er synlige
  • Høj billedkvalitet 64 MP CMOS-sensor leverer skarpe billeder af mødedeltagerne
  • Krystalklar lydopsamling 8 omnidirektionelle mikrofoner med en rækkevidde på 2,5 meter
  • Hurtig netværksforbindelse Understøttelse af WiFi 6, WPA3 og Ethernet LAN for stabil streaming
  • Kraftfuld processering Snapdragon QCS8250 processor sikrer stabil drift af enheden
Nem installation og bred kompatibilitet
Præstation
Antal kameraer Ja
Produktfarve Kul
Produkttype System til gruppevideokonference
Signal/støjforhold 72 dB
Video
HD-type 4K Ultra HD
Maksimal videoopløsning 3840 x 2160 pixel
Understøttede videotilstande 360p, 720p, 1080p, 1440p, 2160p
Maksimum billedhastighed 30 fps
Understøttede videoformater MJPG, NV12
Lyd
Indbyggede højttaler(e) Ja
Antal højttalere 2
Mikrofon pick-up rækkevidde 2,5 m
Porte & Grænseflader
USB-stik type USB Type-C
Netværk
Ethernet LAN Ja
Wi-Fi Ja
Sikkerhedsalgoritmer WPA2, WPA3
Kamera
Megapixel 64 MP
Kameratype Enkelt kamera
Zoom kapacitet Ja
Effektiv sensor opløsning 64 MP
Sensortype CMOS
Brændviddeområde 300 - 3000 mm
Horisontalt synsfelt 360°
Vertikalt synsfelt 55°
Fokusindstilling Automatisk
Display
Indbygget skærm Nej
Mikrofon
Mikrofon sensitivitet -36 dB
Mikrofonretningstype Omniretningsbestemt
Mikrofon mute Ja
Antal mikrofoner 8
Computersystem
Processorserie Snapdragon
Processormodel QCS8250
Understøttede Windows-operativsystemer Ja
Understøttede Mac-operativsystemer Ja
Andre understøttede operativsystemer ChromeOS, Linux
Logistik data
Oprindelsesland Vietnam
Strømstyring
Strømkilde type DC
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
Strøm 1,6 A
DC udgangsspænding 20 V
DC-udgangsstrøm 3 A
Godkendelser
Certificeret til Microsoft Teams Ja
Vægt & størrelser
Bredde 116 mm
Dybde 116 mm
Højde 275 mm
Vægt 1,5 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 330 mm
Pakkedybde 530 mm
Pakkehøjde 460 mm